Výběr ideálního stolu z epoxidové pryskyřice

Podle čeho si mám stůl vybrat?

Kvalita, stabilita a životnost je u všech stolů totožná. Záleží pouze na vás, která barva, tvar a typ dřeva se vám líbí nebo hodí do vašeho interiéru.

Každý stůl vyrábíme z tvrdého masivního dřeva, které má pozoruhodný reliéf či pukliny. Ty ošetříme barevným epoxidem, který dřevo zpevní a zároveň mu dodá zcela výjimečný vzhled.

V současnosti vyrábíme stoly z amerického ořechu, třešně, hrušky, dubu a olivy.

Více o našich dřevech se dozvíte na stránce Naše řemeslo.

Jak vybrat velikost stolu?

Každé dřevo je unikátní a případně i různě zakřivené. Svým tvarem a rozměry určuje velikost výsledného stolu. Podle následujícího přehledu vyberete nejvhodnější velikost:

Jídelní stoly

2 osoby: 85 x 80 cm | 3 osoby: 100 x 80 cm | 4 osoby: 120 x 80 cm | 4 až 6 osob: 170 x 85 cm 6 až 8 osob: 200 x 85 cm | 8 až 10 osob: 220 x 85 cm

Zasedací stoly

Na jednu osobu doporučujeme minimální prostor u stolu stolu 80 cm a velikost pracovní plochy 85 až 100 cm. Velikost plochy záleží i na velikosti židlí ve vaší zasedací místnosti. Berte prosím navíc v úvahu i to, zda mají vaše židle opěradla na ruce.

Konferenční stoly

Jak vybrat výšku?

Konferenční stoly mají výšku mezi 40 až 50 cm. Správnou výšku vybírejte podle výšky vaší sedačky či křesel, ke kterým chcete stolek umístit. Tak, abyste se k němu nemuseli zbytečně shýbat, či naopak nebyl příliš vysoký.

Jak vybrat velikost?

Podle doporučení našich designérů by měla velikost stolu odpovídat třetině až polovině sedačky.

Jak vybrat tvar?

Nejpraktičtějším tvarem je obdélník, který zabírá nejméně místa. Náročnější na prostor je čtverec. Kulaté a netradiční tvary design místnosti odlehčí, ale důležité je vše vhodně sladit s ostatním nábytkem a prostorem.